TARGI ELEKTROMOBILNOŚCI NA WARMII I MAZURACH.

TARGI ELEKTROMOBILNOŚCI NA WARMII I MAZURACH.

Plan Rozwoju Elektromobilności w Polsce zakłada, że do 2025 roku po polskich drogach jeździć będzie milion samochodów elektrycznych, a transport publiczny zostanie zelektryfikowany. To odpowiedź na globalny trend związany z bezpieczeństwem, zdrowiem i energetyką. Czy polska myśl technologiczna sprosta jednak wyzwaniu stawianemu przez światowe trendy i horyzont działań wyznaczony przez rząd?

17-18 marca 2018 roku, podczas V Edycji Auto Moto Areny odbyła się impreza towarzysząca pod nazwą Polski Salon Elektrycznej Mobilności powered by GEECOGEN. To wydarzenie promowało polskie produkty i technologie związane z rynkiem elektrycznej mobilności, głównie firm będących na wczesnym etapie rozwoju, w tym projektów start-upowych.

Podczas Salonu Elektromobilności, po raz pierwszy na forum publicznym zostały zaprezentowane min. elektromobilne rozwiązania startu-upów dedykowane Poczcie Polskiej. Prototypy kompozytowego elektrycznego pojazdu dostawczego w klasie homologacji L7e e-VAN, bolid solarny EAGLE TWO, elektryczne skutery i lekkie pojazdy trójkołowe w pełnej zabudowie TRYBECO i JEDEN ŚLAD to najnowsze rozwiązania przyczyniające się do rozwoju polskiej branży elektromobilności. Zaprezentowany został także pierwszy w świecie elektryczny gokart wodny JECO  wraz z innowacyjnym, mobilnym systemem wypożyczalni elektrycznego sprzętu wodnego JECO RENT, innowacyjne rozwiązanie w skali światowej, opracowane przez polską firmę EVCONCEPT. Polski Salon Elektromobilności to także okazja do zaprezentowania najnowszych polskich rozwiązań w zakresie modeli systemów szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych firmy GEECOGEN czy rozwiązań służących do wynajmu pojazdów elektrycznych w ramach wypożyczalni miejskich.

Wydarzeniu towarzyszyły ogólnopolskie media.

 

Galeria:

No Comments

Post A Comment